XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.X.2010 r.

1. Na zakończenie tegorocznych nabożeństw fatimskich dzisiaj o godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja różańcowa do kościoła Najśw. Rodziny, a następnie do kościoła św. Krzyża. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

3. Próba Małego Giewontu w czwartek po nabożeństwie różańcowym.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za naszych zmarłych. W zakrystii i w kancelarii parafialnej siostra przyjmuje, wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej. Przypominamy również o uporządkowanie grobów, aby nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

5. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – św. Łukasza, ewangelisty

w środę – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa,

w czwartek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa,

w sobotę – św. Jana Kapistranta, kapłana i św. Józefa Wilczewskiego, biskupa.

6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:

w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i Katarzyny Laboure, we wtorek – św. Józefa.

7. Dzisiaj wolontariusze Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem w ramach akcji „Pola Nadziei” przeprowadzą zbiórkę na rzecz podhalańskiego hospicjum, rozprowadzając żonkilowe cebulki. Prosimy wszystkich ludzi wielkiego serca o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi opiekę nad ludźmi nieuleczalnie chorymi.

8.W sobotę 23 października zapraszamy na „VI Elektroniczne Zaduszki”. Koncert odbędzie się w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej o godz. 18.00.

9. Tradycyjna Pielgrzymka Zakopiańska do grobów św. Piotra i Sługi Bożego Jana Pawła II oraz do innych miejsc na terenie Włoch planowana jest w terminie od 8 do 17 grudnia 2010 r. Zapisy w kancelarii parafialnej Najśw. Rodziny.

10. Od dziś można nabywać kalendarze Olczańskie na rok 2011 w cenie 5 zł i album „Miejsca Święte” poświęcony Sanktuarium na Olczy, św. Wincentemu z racji 350 lecia Jego śmierci – w cenie 10 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

proboszcz