XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.X.2010 r. Dzień Papieski

1.Dzisiaj przeżywamy X Dzień Papieski. Modlimy się o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II. Dzień Papieski to także troska o Dzieło III Tysiąclecia. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na pomoc dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Zachęcamy do ofiarności na ten cel. Dzisiaj o godz. 11.30 suma odpustowa ku czci Matki Zbawiciela w Parafii na Antałówce.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

3. W czwartek, 14 października Dzień Nauczyciela. Na Mszy św. i na różańcu modlić się będziemy za naszych Olszańskich nauczycieli i katechetów.

Próba Małego Giewontu w czwartek po nabożeństwie różańcowym.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za naszych zmarłych. W zakrystii i w kancelarii parafialnej siostra przyjmuje, wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej. Przypominamy również o uporządkowanie grobów, aby nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

we wtorek – bł. Jana Beyzyma, kapłana

w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, założyciela wielu zgromadzeń zakonnych,

w czwartek – św. Kaliksta I, papieża i męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque,

w piątek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej.

6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:

w poniedziałek – św. Małgorzaty, we wtorek – św. Joanny, w środę – św. Antoniego, w piątek – św. Zofii.

w czwartek– MB Różańcowej.

7. W niedzielę 17 października – Wolontariusze Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem w ramach akcji „Pola Nadziei” przeprowadzą zbiórkę na rzecz podhalańskiego hospicjum, rozprowadzając żonkilowe cebulki. Prosimy wszystkich ludzi wielkiego serca o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi opiekę nad ludźmi nieuleczalnie chorymi.

8.W przyszłą niedzielę – uroczystości zakończenia nabożeństw fatimskich. W Sanktuarium na Krzeptówkach o godz. 10.00 procesja różańcowa w parku fatimskim. Po niej, o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Arb. Andrzeja Dzięgi, Ordynariusza Szczecińskiego. O godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja różańcowa do kościoła Swiętej Rodziny, a następnie do kościoła św. Krzyża. W czasie procesji będziemy prosili o dar rychłej beatyfikacji kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II oraz w intencjach naszej Ojczyzny.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

proboszcz