XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 października 2010

1.Najbliższy tydzień będziemy przeżywać jako 66 Tydzień Miłosierdzia. W tym roku pod hasłem: „ Czyńcie, jak Ja wam uczyniłem”. O działalności krakowskiego Caritasu można przeczytać w gazecie – informatorze, który dzisiaj jest rozdawany przy kościołach. Prosimy o zabranie gazety do każdego domu.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

3. Dzisiaj dodatkowa Msza św. w intencji zmarłych na cmentarzu o godzinie 16.00. Intencje można składać u Siostry w zakrystii.

4. W środę, o godzinie 17.00 Msza święta z nowenną do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii.

5. Próba Małego Giewontu w czwartek po nabożeństwie różańcowym.

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za naszych zmarłych. W zakrystii, siostra przyjmuje wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu. Jest to dzień imienin Ks. Kardynała     Franciszka Macharskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

we wtorek – św. Faustynę Kowalską,

w środę – św. Brunona, kapłana

w czwartek – NMP Różańcową,

w sobotę – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

8. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:

w poniedziałek – św. Barbary i Sługi Bożego Jana Pawła II,

w czwartek– MB Różańcowej.

9.Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców przy Parafii Najświętszej Rodziny serdecznie zaprasza nauczycieli, wychowawców i katechetów we wtorek – 5 października – na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne.

10.W przyszłą niedzielę, 10 października, będziemy obchodzić X Dzień Papieski,    którego hasłem są słowa:: Jan Paweł II – odwaga świętości”. W tym dniu przy kościołach prowadzone będą zbiórki do puszek – ofiara na pomoc dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży studenckiej. Zachęcamy do ofiarności na ten cel.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM