XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26 WRZEŚNIA 2010 ROKU

1.Dziś Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

2.Jutro – w poniedziałek, we wszystkich kościołach Księży Misjonarzy przypada Uroczystość Świętego Wincentego a Paulo – Założyciela Zgromadzenia. To także 27-my dzień miesiąca i Różańcowa procesja światła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00.

3.Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Intencje można zapisać w zakrystii.

4.W przyszłą Niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy o potrzebujących nie tylko w modlitwie ale też w konkretnym darze dla nich.

5.Spotkanie Rodziców dzieci, które przygotowują się do uroczystości I-szej Komunii świętej, w środę po Nowennie w dolnym kościele.

6.W czwartek po wieczornej Mszy św. – Mały Giewont – czyli nauka śpiewu i tańca góralskiego a także przygotowanie przedstawienia. Brakuje chłopców. Dziwić też może brak zainteresowania u Rodziców, by ich dzieci kultywowały kulturę podhalańską. Zapraszamy!

7.W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Spowiedź dla szkoły podstawowej w czwartek od godz. 17.00 a dla gimnazjum w piątek od godziny 16.00.Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00.

8.W piątek rozpoczyna się miesiąc październik – czas modlitwy różańcowej. Różaniec będzie w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 18.00. Dzieci i młodzież uczęszczająca na różaniec otrzyma piękny Cudowny Medalik, na którym umieszczać będzie poszczególne elementy i litery, które pokażą gorliwość w uczęszczaniu na to nabożeństwo. Od piątku Msze św. wieczorne o godz. 17.00.

9.W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – Uroczystość Świętego Wincentego a Paulo; we wtorek – wspomnienie św. Wacława męczennika; w środę – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabryiela i Rafała; w czwartek – wspomnienie św. Hieronima kapłana i doktora kościoła; w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora kościoła; w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

10.Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, we wtorek – św. Moniki, w czwartek – św. Andrzeja, w piątek – św. Teresy, w sobotę – św. Heleny.

11.Wczoraj, w sobotę odbył się pogrzeb śp. Władysława Gut Wnęk z osiedla Wojdyły. Polećmy go miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu a nasz Panie….

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz