XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 września 2010 r.

1.Dzisiaj po raz 18 Rodziny naszej Archidiecezji pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej. Łączymy się z pielgrzymami w modlitwie w intencji wszystkich Rodzin.

2.Dziś o godz. 18.00 Nabożeństwo Eucharystyczne.

3.We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W związku z 25-leciem Parafii Tatrzańskiej pw. Świętego Krzyża odpust parafialny. Sumie odpustowej o godz. 17.00 będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

4.W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii. Na Nowennie złożymy życzenia imieninowe Siostrze Stanisławie, dziękując Bogu za jej piękną pracę w kancelarii parafialnej i jako organistki. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Nowennie.

5.W rocznicę napaści sowieckiej z 1939 roku – 17 września o godz. 13.00 w Starym Kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków, ofiar Katynia i innych miejsc kaźni sprzed lat a także tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.

6.Tradycyjna pielgrzymka do Lewoczy odbędzie się w niedzielę 26 września. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafii św. Rodziny.

7.Świętego Stanisława Kostkę – Patrona dzieci i młodzieży, uczcimy w przyszłą Niedzielę na Mszach świętych i Nabożeństwie o godz. 18.00.

8.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, w środę – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek – świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, w piątek – św. Roberta Bellarmina biskupa i doktora Kościoła, w sobotę – św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży.

9.Zakończyły się wakacje. Zapraszamy wszystkich chłopców i dziewczęta należące do Małego Giewontu na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy Rodziców by nakłonili swoje dzieci do włączenia się w tą piękną sprawę. Nauka śpiewu i tańca góralskiego nie powinna być obojętna dla kultywowania zwyczajów i kultury podhalańskiej.

10.Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Joanny i św. Antoniego, w środę – św. Zofii, w piątek – św. Jadwigi Królowej, w sobotę – św. Katarzyny Laboure.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz