XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 sierpnia 2010 r.

1. Nabożeństwo Eucharystyczne o godzinie 18.00. Od jutra Msze święte w dni powszednie odprawiane są w naszym kościele o godzinie 7.00 i 18.30.

2.  Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostanie odprawiona w środę – 1 września o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

W środę na nowennie o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny w rocznicę wybuchu II wojny światowej.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek wieczorem Msza święta w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.

4. Spowiedź dla dzieci ze szkoły podstawowej w czwartek od godziny 17.00; a dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich w piątek również od godziny 17.00.

Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby w nowy rok pracy wejść w łasce uświęcającej i uprosić Boże błogosławieństwo. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 20.00.

5. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godziny 9.00.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca, dodatkowa Msza święta w intencji naszych zmarłych na cmentarzu o godz. 16.00. Jak w każdą I niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła, a szczególnie na dokończenie witraży.

7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Andrzeja, w środę – św. Teresy, w czwartek – św. Heleny, i bł. Edmunda Bojanowskiego, w piątek – św. Barbary i św. Stanisława Kostki.

8.  W piątek odbył się pogrzeb śp. Stanisława Chyc Mulik z os. Huty. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie….

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy dziś Tygodnik Źródło, w którym zamieszczona jest relacja i zdjęcia z uroczystości odpustowej i Pielgrzymki Radia Maryja i Telewizji Trwam.

 

Ks. Mieczysław Kozłowski CM – Proboszcz