XXI Niedziela Zwykła – 22.08.2010 r.

1. Serdecznie witamy Gości, Wczasowiczów i Turystów przebywających na Olczy.     Życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku, a powracającym do domu – szczęśliwej podroży.

Nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18. Po Mszy św. o godz. 11.00 Orkiestra Fermata Band pod dyrekcją Janusza Gabryjelskiego zaprasza na koncert. Dziś o godz. 19.30 Koncert Organowy w wykonaniu Bartosza Patryka Rzymana. W programie utwory Szumana, Kalisza, Sawy i Pachelbela. Wiersze czytać będzie Maria Ewa Syska. Serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Odpust u Księży Salwatorianów przy Bulwarach Słowackiego. Suma odpustowa o godz. 12.30, w poniedziałek – św. Róży z Limy, we wtorek – św. Bartłomieja, Apostoła, w środę – św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasantego, kapłana, w czwartekUroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00 i 20.00, w tym dniu odpust w Dzianiszu. Suma odpustowa o godz. 11.00, w piątek– św. Moniki, w sobotę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

3 Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – Sł. Bożego Kard. St. Wyszyńskiego, we wtorek – św. Jana Chrzciciela, w środę – św. Anny, w piątek – św. Wincentego a Paulo, w sobotę – św. Moniki.

4. W piątek – 27 sierpnia zapraszamy na Mszę św. na godz. 20.00 i Procesję Różańcową Światła.

W sobotę, 28 sierpnia – Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem J.E. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

PROBOSZCZ