XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lipca 2010 r.

1.      Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych. Msze św. w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30,
w dni powszednie o godz. 7.00 i 20.00.

 

2.      Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne w intencji o Rodzin.

 

3.  W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek –św. Joanny, we wtorek – św. Antoniego, w czwartek – św. Zofii, w sobotę – św. Jadwigi Królowej.

 

4.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, we wtorek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, w piątek – Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel / NMP Szkaplerznej / – odpust w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej 8. O godz. 11.00 suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Kard. Franciszka Macharskiego.

 

5. W niedzielę, 18 lipca br. przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową. Mszę św. o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Kard. Józef Glemp Prymas Polski. Już dziś prosimy o zorganizowanie banderii konnej i powozów oraz muzyki. Dokładny program uroczystości otrzymamy w zaproszeniach. Od środy do piątku na Mszy św. o godz. 20.00 duchowe przygotowanie poprowadzi Ks. Jerzy Grzyb. W sobotę o godz. 10.00 Msza św. dla ludzi starszych i chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia.

 

6. Trwa akcja – Pomocy dla powodzian. –Nadal zbieramy dary przeznaczone dla poszkodowanych przez powódź. Wiemy wszyscy, że straty są ogromne i dlatego nie może to być pomoc jednorazowa. Zbieranie darów będzie trwało przez całe wakacje do końca sierpnia. Dary można składać w Domu Misyjnym– od poniedziałku do soboty w godzinach od 16.00 do 19.00.

Za dobroć serca niech Bóg wynagrodzi swoją łaską!

 

 

7. Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy z Bachledówki 23 lipca o godz. 9.00. Zakończenie pielgrzymki 31 lipca na Jasnej Górze. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini.

 

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

PROBOSZCZ