XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 lipca 2010 r.

1.      Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych. Msze św. w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30,
w dni powszednie o godz. 7.00 i 20.00. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 w intencji zmarłych na cmentarzu. Intencje przyjmuje Siostra w zakrystii.

2.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00.

3.  Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – Św. Antoniego Marii Zaccarii i Św. Marii Goretii,  we wtorek – Marii Teresy Ledóchowskiej, w czwartek – św. Jana z Dukli.

4.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – świętego Ireneusza, biskupa i męczennika, w środę – Świętych Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego, w czwartek – św. Ottona, biskupa, sobotę – św. Tomasz, apostoła.

5. W niedzielę, 18 lipca br. przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową. Mszę św. o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Kard. Józef Glemp Prymas Polski. Już dziś prosimy o zorganizowanie banderii konnej i powozów oraz muzyki. Dokładny program uroczystości otrzymamy w najbliższą niedzielę.

6. Trwa akcja – Pomocy dla powodzian. –Nadal zbieramy dary przeznaczone dla poszkodowanych przez powódź. Wiemy wszyscy, że straty są ogromne i dlatego nie może to być pomoc jednorazowa. Zbieranie darów będzie trwało przez całe wakacje do końca sierpnia. Dary można składać w Domu Misyjnym– od poniedziałku do soboty w godzinach od 16.00 do 19.00.

Prosimy o ofiarowanie: środków czystości, środki do dezynfekcji, środki do higieny osobistej, rękawice gumowe i nowe kalosze, ścierki, mopy, ręczniki, wiadra, miotły, szczotki ryżowe, łopaty, świece, środki przeciw komarom i owadom, żywność – tylko trwała np. ryż, kasza, mleko w proszku, puszki, konserwy, soki w kartonach, woda pitna, nowa zapakowana pościel, nowe ubrania.

Ufamy, że znajdzie się w nas solidarność z poszkodowanymi i wytrwałość w niesieniu pomocy przez całe wakacje.

Za dobroć serca niech Bóg wynagrodzi swoją łaską!

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

PROBOSZCZ