XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 czerwca 2010 r.

1.      Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych. Msze św. w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, w dni powszednie o godz. 7.00 i 20.00. Dzisiaj o godz. 18.30 Msza św. i kolejna już Procesja Różańcowa Światła. Na procesje przynosimy lampiony.

2.      Od poniedziałku wieczorna Masza św. o godz. 20.00.

3.      Na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00 w intencji dzieci i młodzieży oraz ich rodziców.

4.      We wtorek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 20.00.

5.      W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św w piątek od godz. 19.00. Chorych z komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00

6.      Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Wincentego i św. Moniki, w środę – św. Andrzeja, w czwartek – św. Teresy, w piątek – św. Heleny, w sobotę – św. Barbary.
W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – świętego Ireneusza, biskupa i męczennika, w środę – Świętych Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego, w czwartek – św. Ottona, biskupa, sobotę – św. Tomasz, apostoła.

7. Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem Olczy włączając się w akcję Zakopiańskich Aptek pomocy dla powodzian – rozpoczyna zbieranie darów przeznaczonych dla poszkodowanych przez powódź. Ponieważ straty są ogromne nie może to być pomoc jednorazowa. Zbieranie darów będzie trwało przez całe wakacje do końca sierpnia. Dary można składać w Domu Misyjnym na Olczy – osiedle Piszczory 13 – od poniedziałku do soboty w godzinach od 16.00 do 19.00.

Prosimy o ofiarowanie: środków czystości, środki do dezynfekcji, środki do higieny osobistej, rękawice gumowe i nowe kalosze, ścierki, mopy, ręczniki, wiadra, miotły, szczotki ryżowe, łopaty, świece, środki przeciw komarom i owadom, żywność – tylko trwała np. ryż, kasza, mleko w proszku, puszki, konserwy, soki w kartonach, woda pitna, nowa zapakowana pościel, nowe ubrania.

Ufamy, że znajdzie się w nas solidarność z poszkodowanymi i wytrwałość w niesieniu pomocy przez całe wakacje.

Za dobroć serca niech Bóg wynagrodzi swoją łaską!

8. W piątek odbył się pogrzeb śp. Heleny Staszel z osiedla Piszczory. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

PROBOSZCZ