IV NIEDZIELA WIELKANOCY DOBREGO PASTERZA 25 KWIETNIA 2010 ROKU

1.Dzisiejsza Niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne i rozpoczyna kwartalne dni modlitw w tej intencji. Niech ta tak ważna sprawa dla całego Kościoła zagości w naszej pamięci i modlitwach. W tej intencji modlić się będziemy na nabożeństwie o godz. 18.00.

2.We wtorek przypada 27 dzień miesiąca. Wieczorna Msza święta w naszym Sanktuarium o godz. 20.00 a po niej różańcowa procesja światła.Serdecznie zapraszamy!

3.W przyszłą Niedzielę jako I-szą miesiąca dodatkowa Msza święta na cmentarzu o godz. 16.00.

4.W czwartek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością św. Stanisława – Biskupa i Męczennika.

5.W czwartek próba Małego Giewontu po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.

6.W najbliższą – pierwszą sobotę miesiąca rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe ku czci NMP. W czasie nabożeństw modlić się będziemy za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o dobre urodzaje. Nabożeństwo w tygodniu po wieczornej Mszy świętej a w Niedzielę o godz. 18.00.

7.W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

dziś – święto św. Marka ewangelisty

w środę – wspomnienie św. Piotra Chanela – kapłana i męczennika i św. Ludwika Marii Grignon de Montfort – kapłana

w czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny – dziewicy i doktora Kościoła i dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej

w sobotę – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika

8.Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Anny, we wtorek – św. Wincentego a Paulo, w środę – św. Moniki, w piątek – św. Andrzeja, w sobotę – św. Teresy

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz