3 Niedziela Wielkiego Postu – 7.03.2010 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

2. Od jutra rozpoczynają się rekolekcje szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, które poprowadzi ks. Piotr Klimczak.

3. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 1530, dla młodzieży gimnazjalnej i dorosłych – po Mszy św. o godz. 1700, a dla młodzieży szkół średnich i dorosłych o godz. 2000. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele po Mszy św. o godz. 900, 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.

4. W środę Nowenna do MB Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 17.00.

5. Próba Małego Giewontu w czwartek o godz. 18.00.

6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca:
w poniedziałek – M.B. Różańcowej, w środę – św. Małgorzaty, w piątek – św. Joanny,w sobotę św. Antoniego.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie rekolekcji dla dorosłych i młodzieży na wszystkich Mszach świętych. Rekolekcje poprowadzi ks. Jerzy Berdychowski z Sopotu.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do auli dolnego kościoła na film pt: „Wolność jest w nas”. Ukazujący postać Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki – męczennika, który w czerwcu zostanie wyniesiony na ołtarze.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

10. W dniach od 8 do 15 marca wyrusz do Ziemi Swiętej Archidiecezjalna Pielgrzymka pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Zapraszamy wszystkich wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami i wspólnej modlitwy. W Roku Kapłańskim będziemy dziękować Bogu za dar Ojca Świętego Jana Pawła II. Za wszystkie słowa, które do nas i całego świata kierował w czasie swego pontyfikatu i pozostawił nam, jako nasze dziedzictwo i zadanie do realizacji. Będzie to też modlitwa o Jego beatyfikację i kanonizację i nowe powołania kapłańskie i zakonne.

11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Antoniny Stachoń z osiedla Janosówka. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…