2 Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2009 r.

1. Dziś w 2 niedzielę Wielkiego Postu modlitwą i jałmużną postną wspieramy polskich misjonarzy pracujących w 96 krajach świata.
Kościół na różne sposoby pragnie też pomóc nam, abyśmy ten czas przeżyli jak najlepiej z pożytkiem dla naszego życia duchowego. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentu Pokuty, a także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji świętych. Nie odrzucajmy tej propozycji Kościoła. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa : w piątki – dla dzieci o godz. 1530, dla młodzieży gimnazjalnej i dorosłych – po Mszy św. o godz. 1700, a dla młodzieży szkół średnich i dorosłych o godz. 2000. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele po Mszy św. o godz. 900, przed Mszą św. o godz. 1100 i o godz. 1800.
Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

2. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzieży gimnazjalnej rozpoczynamy w III tygodniu Wielkiego Postu w poniedziałek 8 marca, dla dorosłych i młodzieży w IV Niedzielę Wielkiego Postu 14 marca.
Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Jerzy Berdychowski – misjonarz z Sopotu.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16. 00.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

4. Próba „Małego Giewontu w czwartek o godz. 18.00.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Moniki, św. Andrzeja i św. Teresy, we wtorek – św. Heleny,
w środę – św. Barbary, w czwartek – Sł. Bożego Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

7. Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę autokarową do Wilna, Ostrej Bramy w dniach od 08 do 12 kwietnia. Szczegółowy program Pielgrzymki zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza do 22 marca br.