XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2009 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie


XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2009 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka na tacę przeznaczona jest na cele misyjne.
 2. Dziś o godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja do kościoła Najśw. Rodziny, a następnie do kościoła św. Krzyża. W czasie procesji szczególnie prosić będziemy o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II.
 3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe są codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Katarzyny Laboure i św. Józefa, w czwartek – Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, – w sobotę – św. Jana Chrzciciela.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa, w środę – bł. Jakuba Strzemię, biskupa w piątek – św. Jana Kapistranta i św. Józefa Bilczewskiego, w sobotę – św. Antoniego Marii Clareta, biskupa.
 6. „Solidarność” Pracowników Oświaty w Zakopanem zaprasza w poniedziałek – 19.X. – na Nowy Cmentarz przy ul. Nowotarskiej na Mszę św. o godz. 15.00 z okazji 25 rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki.
 7. Próba Małego Giewontu w czwartek po różańcu.
 8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy Parafii Najświętszej Rodziny organizuje w dniach 14 i 15 listopada II Dekanalną Spartakiadę Młodzieżową. Zgłoszenia przyjmuje ks. Szczepan.
 9. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki listopadowe i roczne. Przypominamy również o uporządkowaniu grobów, aby nie odkładać tego na ostatnią chwilę.
 10. W przyszłą niedzielę wolontariusze Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem kwestować będą na rzecz Domowego Hospicjum w Zakopanem. Pamiętajmy, że to co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić.
 11. Pamiętajmy, że w przyszłą niedzielę – 25.X. – zmieniamy czas z letniego na zimowy.
 12. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anieli Fedro z os. Stachonie. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM
PROBOSZCZ