Msze św. w Sanktuarium

niedziele i święta

7:00, 9:00, 11:00, 18:30

 

dni powszednie

7:00, 17:00

 1. Mszy św. W imieniu duszpasterzy, pragnę wyrazić wdzięczność rodzinom naszej parafii, które w październiku trwały na wspólnej codziennej modlitwie różańcowej w naszej świątyni. To ważne w dzisiejszym świecie, który coraz częściej poddaje się laicyzacji, a z Boga i religii czyni dodatek do swego życia. Maryja obiecała wiele łask odmawiającym Różaniec, wierzę, że i Was Matka Boża wysłuchała. Tych parafian, którzy z tej łaski nie korzystają i coraz bardziej oddalają się od Boga polecamy Bożemu Miłosierdziu prosząc o łaskę przemiany ich serca.
 2. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie o godz. 16.30 przed wieczorną Mszą świętą,
  a w niedzielę o godz. 18.00.
 3. Przypominamy, że do 8-go listopada włącznie wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki zyskania odpustu:

- Wzbudzić intencję jego otrzymania.
- Być w stanie łaski uświęcającej.
- Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
- Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
- Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

 1. W liturgii wspominamy we czwartek Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterńskiej; w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; a w sobotę św. Marcina z Tour, biskupa.
 2. W tym tygodniu we wtorek swoją zmianę ma Róża – Matki Bożej Różańcowej.
 3. 10 listopada serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania Jubileuszowego XXV Sztafetowego Biegu Niepodległości. Kto nie biegnie niech przyjdzie pokibicować. Po biegu zapraszamy na salę gimnastyczną naszej Szkoły Podstawowej by wziąć udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Niepodległości
  i rozdaniu nagród. Serdecznie zapraszamy.
 4. Również w piątek 10 listopada 2017 r. Parafialny Regionalny Zespół Giewont serdecznie zaprasza na koncert pieśni patriotycznych, który odbędzie się o godz. 17.00 w Sali kina „Sokół” w Zakopanem.
 1. Kończy się miesiąc październik nabożeństwa różańcowe dziś o 18.00, a w poniedziałek i wtorek dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
 2. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 3. Okazja do spowiedzi świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych dziś przed każdą mszą świętą oraz w poniedziałek i wtorek od 6.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 18.00.
 4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy, by nawiedzając groby zmarłych samochody parkować na placu wokół kościoła. Dzięki temu droga na cmentarz będzie bezpieczniejsza dla pieszych. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00. Od godziny 12.00 wypominki na cmentarzu, o godz. 12.30 procesja z kościoła na cmentarz, o godz. 13.00 Msza święta na cmentarzu. Tego dnia wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie.
 5. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i na prośbę osób starszych o godz. 11.00 w kościele, oraz o godz. 16.00 na cmentarzu.
 6. Przypominamy, że: Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się w intencjach Ojca świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię Świętą.
 7. Od 1-go do 8-go listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
 8. Przypominamy, że na cmentarzu obok śmietnika jest utworzony kompostownik, bardzo prosimy by sprzątając groby do kompostownika wrzucać wieńce, trawę i kwiaty z ziemią itp., natomiast wszelkie donice, znicze oraz inne sztuczne ozdoby do śmietnika. Dziękujemy.
 9. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie o godz. 16.30 przed wieczorną Mszą świętą. A w niedzielę o godz. 18.00.
 10. W związku z tym, że jest jeszcze sporo spraw związanych z niezałatwieniem miejsc pochówku na naszym cmentarzu prosimy zainteresowanych o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej. W wielu przypadkach minęły terminy ważności opłaty miejsca.
 11. W tym tygodniu: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Tego dnia dodatkowa msza św. o 20.00.
 12. Również w najbliższą sobotę ojcowie Bernardyni zapraszają na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na „Dróżki za zmarłych”. Wyjazd o godz. 6.30 sprzed kościoła na Bystrem, ale autobus będzie jechał przez Olczę. Zapisy w zakrystii.
 13. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże w poniedziałek – św. Rodziny i św. Andrzeja; w piątek - św. Teresy i św. Barbary.
 14. W imieniu własnym i Zakopiańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego pragnę wyrazić wdzięczność za złożone tydzień temu ofiary.
 15. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu Wojciecha Franciszka Walkosz z os Galicówka.
 1. Łączymy się dzisiaj duchowo z Katedrą Wawelską w której o godz.10.00 Ks. Abp Marek Jędraszewski z rąk Nuncjusza Apostolskiego otrzyma paliusz Metropolity.
 2. Także dziś przypada w Kościele Światowy Dzień Misyjny.
 3. Trwa miesiąc październik w Kościele w sposób szczególny poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie na wspólne odmawianie tej przepięknej i skutecznej modlitwy. W Sanktuarium różaniec dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy: dziś – św. Jana Pawła II; w sobotę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. (Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach, którzy byli duszpasterzami w naszej parafii: ks. Tadeuszu Lubiatowskim CM i ks. Tadeuszu Lubelskim CM)
 5. W tym tygodniu swoją zmianę będzie miała we wtorek - Św. Jana Chrzciciela; w środę - św. Anny;
  w piątek - Św. Wincentego a Paulo; w sobotę – św. Moniki.
 6. Skuteczną formą modlitwy za zmarłych, która trwa przez cały rok są wypominki. Wypominki można składać u siostry w zakrystii.
 7. W piątek 27 października o godz. 20.00 Mszę św. i procesja światła ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Uczestniczyć w niej będą klerycy Wyższego Seminarium Zgromadzenia Misji,
  a przewodniczył jej będzie dyrektor seminarium ks. Szczepan Szpoton CM. Serdecznie zapraszamy.
 8. Dziś po każdej Mszy św. jest okazja do wsparcia Zakopiańskiego Hospicjum im. Jezusa Miłosiernego.
  Na terenie naszej parafii wiele osób walczących z chorobami nowotworowymi korzysta z pomocy tego Stowarzyszenia. Wspomagając otrzymamy cebulkę żonkila symbolu Hospicjum.
 9. Zelatorów Róż Żywego Różańca, którzy nie byli na spotkaniu, ks. Proboszcz zaprasza do zakrystii
  po Mszy św.
 10. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. i różańcu.
 11. W następną niedzielę na godz. 15.00 ks. Jacek zaprasza na Mszę św. dzieci, które przygotowują się
  do pierwszej Komunii Świętej oraz ich Rodziców.
 12. Spotkania dla młodzieży mającej przystąpić do bierzmowania w tym roku szkolnym odbywają się dla starszych w poniedziałki o godz. 18.00, natomiast dla młodszych roczników(II gimnazjum i VII SP) - we wtorki o 18.00 i 19.00 - według wyznaczonych grup. W naszej parafii przygotowanie trwa trzy lata, jednak ze względu na potrzebę dostosowania się do reformy edukacji, młodzież rozpoczynająca przygotowanie w klasie VII, będzie wyjątkowo bierzmowana już po dwóch latach - w klasie VIII. Dlatego też już w drugim semestrze tego roku rozpoczniemy przygotowania dla młodzieży z klas VI. Wszystkich młodych parafian w wieku przynajmniej 13 lat (czyli z VII klasy), którzy chcieliby jeszcze rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu, zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek o godzinie 18.00. Wkrótce podamy informację o terminie spotkania dla rodziców kandydatów. Wszystkie pytania proszę kierować
  do ks. Jerzego Rutkowskiego CM.
 13. W przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy.
 14. Ogłoszenie Pana Burmistrza dotyczące prac związanych rekultywacją dawnego wysypiska śmieci.
 1. Trwa miesiąc październik w Kościele w sposób szczególny poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie na wspólne odmawianie tej przepięknej i skutecznej modlitwy.
  W sanktuarium różaniec dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia; w czwartek - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera; w piątek - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej; w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w następną niedzielę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 3. W tym tygodniu swoją zmianę będzie miała w poniedziałek - róża Św. Zofii i Św. Jana Pawła II; we wtorek - Św. Jadwigi Królowej; w środę - Św. Katarzyny Laboure; w czwartek - Św. Józefa.
 4. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W zakrystii siostra przyjmuje na wypominki.
 5. .W piątek wieczorną Mszę św. odprawią i udzielą prymicyjnego błogosławieństwa neoprezbiterzy ze Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo ks. Jerzy Rutkowski CM i ks. Jan Pracki CM. Serdecznie Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Za tydzień w niedzielę Po każdej Mszy św. będzie okazja do wsparcia Zakopiańskiego Hospicjum im. Jezusa Miłosiernego. Na terenie naszej parafii wiele osób walczących z chorobami nowotworowymi korzysta z pomocy tego Stowarzyszenia.
 7. Zelatorów Róż Żywego Różańca, którzy nie byli na spotkaniu, ks. Proboszcz zaprasza do zakrystii po Mszy św.
 8. W minionym tygodniu odeszli z tego świata: + Jan Stachoń – zmarły w USA; oraz + Franciszek Haza z os. Rybkówka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 1. Trwa miesiąc październik w Kościele w sposób szczególny poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie na wspólne odmawianie tej przepięknej i skutecznej modlitwy.
  W sanktuarium różaniec dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.
 2. Dziś obchodzimy 17 Dzień Papieski, którego hasłem są słowa: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przy wyjściu do specjalnych puszek ministranci i krucjata maryjna będą zbierać ofiary na wsparcie funduszu stypendialnego Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 3. Od poniedziałku do piątku w naszym Domu Misyjnym swoje rekolekcje będzie przeżywać kolejna grupa kapłanów ze Zgromadzenia Misji. Polecamy ich waszym modlitwom.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto bł. Wincentego Kadłubka, bpa;
  w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 5. W tym tygodniu w piątek swoją zmianę będzie miała róża św. Antoniego.
 6. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu z okazji 140-lecia objawień Maryi, która odbędzie się w dniach 13-15 października 2017r. Koszt 300zł. Osoby chętne proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii.
  Osoba do kontaktu: Katarzyna Stachoń Groblowy tel. 503 102 537
 7. Dziś po każdej Mszy św. będzie można złożyć podpis na listach dotyczących projektu obrony życia poczętego. (Potrzebny jest numer PESEL)
 8. Jako duszpasterze dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w ogólnopolską modlitwę różańcową „Różaniec do granic”. Zarówno tym, którzy wyszli na granice naszego kraju, tym, którzy trwali na modlitwie w kościele parafialnym jak i wszystkim chorym, starszym i cierpiącym za modlitwę w swoich domach. Niech Maryja wyprosi potrzebne dla Was łaski.
 9. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W zakrystii siostra przyjmuje na wypominki.
 10. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej pamiętajmy w modlitwach o wychowawcach i nauczycielach.
 11. Zelatorów Róż Żywego Różańca, którzy nie byli na spotkaniu, ks. Proboszcz zaprasza do zakrystii po Mszy św.

Odwiedziło nas:

Dzisiaj 15

Razem 691733