Msze św. w Sanktuarium

niedziele i święta

7:00, 9:00, 11:00, 18:30

 

dni powszednie

7:00, 17:00

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00. Pamiętajmy, że wybierając się do kościoła trzeba zadbać o GODNY dla tego miejsca strój.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek: wspomnienie św. Piusa X, papieża; we wtorek wspomnienie NMP Królowej; w czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże: w czwartek – św. Jana Chrzciciela; w piątek – św. Anny.
 4. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej misjonarza pracującego na Krymie, a pochodzącego z Bańskiej Wyżniej brata Tomasza Stopkę OMI ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który daje świadectwo swojej pracy i po Mszach św. będzie zbierał ofiary na misje.
 5. Nadal trwamy na modlitwie, za gimnazjalistę Stanisława Stachonia, który przeszedł przeszczep szpiku kostnego. Potrzeba jednak modlitwy, by jak najszybciej powrócił do zdrowia oraz o umocnienie dla jego najbliższych. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 6. Trwają wakacyjne górskie wędrówki w ramach projektu naszej parafii z Urzędem Miasta Zakopane. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas starszych szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum i szkół średnich. Można dołączyć każdego dnia. Dokładne informacje można uzyskać u ks. Proboszcza.Od dziś w naszej parafii miesięczną praktykę duszpasterską rozpoczyna kleryk Zgromadzenia Misji Jarosław Wojewódka.
 7. Dnia 25 sierpnia 2017r. w piątek o godz. 16.00 odbędzie się zebranie rodziców dzieci zapisanych do Przedszkola Sióstr Służebniczek Ochronka Św. Józefa. Obecność obowiązkowa. s. Ewa Kotarba
 8. Następna niedziela to 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszą św. i procesję różańcową światła na godz. 18.30. tego dnia u ojców bernardynów na Bystrem Msza św. za Ojczyznę o godz.19.00.
 9. W następną niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach, które przeszły przez Polskę.
 10. W minionym tygodniu odeszła z tego świata śp. Helena Topór. Wieczny odpoczynek...
 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00. Pamiętajmy, że wybierając się do kościoła trzeba zadbać o GODNY dla tego miejsca strój.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:
  w poniedziałek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP; w czwartek święto św. Jacka, prezbitera
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże:
  w poniedziałek – św. Antoniego; w środę – św. Zofii i św. Jana Pawła II; w czwartek – św. Jadwigi Królowej; w piątek – św. Katarzyny Labouré; w sobotę – św. Józefa.
 4. 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP, kazania wygłosi ks. Janusz Bola SDS proboszcz parafii Matki Bożej Zbawiciela a ofiary złożone na tacę ofiary będą przeznaczone na budowę kościoła na Antałówce. Msze św. w kościele w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7.00, 9.00. 11.00 i 18.30. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Jest to dzień, kiedy w naszym Sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. We wtorek w Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Abp Marek Jędraszewski.
 6. Natomiast za tydzień w niedzielę będziemy gościć misjonarza pracującego na Krymie, a pochodzącego z Bańskiej Wyżniej brata Tomasza Stopkę OMI, który da świadectwo swojej pracy i po Mszach św. będzie zbierał ofiary na misje.
 7. Nasz ciężko chory młody parafianin Stanisław Stachoń, przeszedł już przeszczep szpiku kostnego. Potrzeba jednak modlitwy, by jak najszybciej powrócił do zdrowia oraz o umocnienie dla jego najbliższych. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 8. W poniedziałek 14 sierpnia br. na Równi Krupowej pod namiotem odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Tatrzańskie Uwielbienie”. Będzie to czas wspólnego uwielbienia, słuchania świadectw, modlitwy wstawienniczej. Początek o godz. 10.00. O godz. 19.00 uroczysta Eucharystia.
 9. W sobotę 19 sierpnia zapraszamy na tradycyjną Pielgrzymkę do Krzyża na Giewoncie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w Kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego.
 10. Rozpoczęliśmy wakacyjne górskie wędrówki. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas starszych szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum i szkół średnich. Dokładne informacje można uzyskać u ks. Proboszcza.
 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii 29 tą rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00. Pamiętajmy, że wybierając się do kościoła trzeba zadbać o GODNY dla tego miejsca strój.
 2.  W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystości odpustowe. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za godne przeżycie tych dni. Wyrażamy wdzięczność pocztom sztandarowym OSP Olcza, Banderii konnej, Związku Podhalan oddział Zakopane i Ogniska Olcza, oraz Szkoły. Grupom parafialnym, ministrantom i Krucjacie Maryjnej, muzyce, Zespołowi Giewont i zespołowi Pieśni i Tańca KRAKOWIACZEK z Grojca, a także młodym akordeonistom pod kierownictwem p. Anny Zofii Frączystej. Niech Maryja wyprasza potrzebne łaski i swą macierzyńską opieką otoczy wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy:
  w poniedziałek – św. Ignacego Loyoli, kapłana; we wtorek - św. Alfonsa Marii Liguoriego,
  bpa i doktora Kościoła; w środę Matki Bożej Anielskiej – tego dnia można zyskać odpust w kościołach parafialnych pod zwykłymi warunkami; w piątek – św. Jana Marii Vianeya.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże: we wtorek - św. Teresy; w czwartek – św. Barbary.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 19.30, a w następną niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
 6. Zapraszam wszystkie róże różańcowe, ale i wszystkich ludzi dobrej woli do kontynuacji modlitwy różańcowej oraz umartwień w intencji naszego ciężko chorego młodego parafianina Stanisława Stachonia oraz lekarzy, którzy przeprowadzą przeszczep szpiku kostnego. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 7. Dziś po Mszy św,. o godz. 18.30 odbędzie się koncert organowy p. Kamila Frąśa z okazji przeżywanego w tym roku jubileuszu 400-lecia Charyzmatu Wincentyńskiego. Serdecznie zapraszamy.
 8. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty po wieczną nagrodę Anna Mentel z ul. Janosówka. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi J.E. ks. bp Paweł Socha CM. Serdecznie zachęcamy do dobrego przeżycia tej uroczystości przez pełne uczestnictwo we Mszy św. i modlitwie w intencjach Ojca świętego, by zyskać odpust zupełny.
  Po Mszy św. w auli dolnego kościoła „Radośniki” w wykonaniu Parafialnego Regionalnego Zespołu GIEWONT pod patronatem UM Zakopane oraz program artystyczny gości z zespołu Pieśni i Tańca KRAKOWIACZEK z Grojca, a także występ MŁODYCH AKORDEONISTÓW pod kierownictwem
  Anny Zofii Frączystej.
 2. Podczas tegorocznych przygotowań do odpustu w naszej parafii była okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, w tzw. Monstrancji Fatimskiej. Monstrancja ta we wrześniu zostanie podarowana Sanktuarium Mati Bożej w Fatimie. Peregrynacji monstrancji towarzyszy dzieło budowy hospicjum dziecięcego w Wilnie. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można na ten cel złożyć ofiarę, a także otrzymać pamiątkowy obrazek.
 3. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00. Pamiętajmy, że wybierając się do kościoła trzeba zadbać o GODNY dla tego miejsca strój.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Kingi, dziewicy; we wtorek święto św. Jakuba, Apostoła a także św. Krzysztofa. Tego dnia błogosławieństwo pojazdów po Mszy św. rannej i wieczornej; w środę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w sobotę – wspomnienie św. Marty.
 5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże: w poniedziałek - św. Jana Chrzciciela; we wtorek - św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo; w piątek – św. Moniki; w sobotę – nowa róża Świętej Rodziny.
 6. Zapraszam wszystkie róże różańcowe, ale i wszystkich ludzi dobrej woli do kontynuacji modlitwy różańcowej oraz umartwień w intencji naszego ciężko chorego młodego parafianina Stanisława Stachonia oraz lekarzy, którzy przeprowadzą przeszczep szpiku kostnego. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 7. 27 lipca w czwartek zapraszamy na Mszę św. z procesją różańcową światła. Przewodniczył jej będzie ks. profesor Stanisław Wypych CM, który w tym roku obchodzi swoje 50 cio lecie kapłaństwa.
 8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św,. o godz. 18.30 odbędzie się koncert organowy p. Kamila Frąśa z okazji przeżywanego w tym roku jubileuszu 400-lecia Charyzmatu Wincentyńskiego. Serdecznie zapraszamy.
 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00. Pamiętajmy, że wybierając się do kościoła trzeba zadbać o GODNY dla tego miejsca strój.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – wspomnienie bł. Czesława; w sobotę – święto św. Marii Magdaleny.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże: w poniedziałek - św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej; we wtorek - Św. Katarzyny Labouré; w środę – Św. Józefa.
 4. Zapraszam wszystkie róże różańcowe, ale i wszystkich ludzi dobrej woli do kontynuacji modlitwy różańcowej oraz umartwień w intencji naszego ciężko chorego młodego parafianina Stanisława Stachonia oraz lekarzy, którzy przeprowadzą przeszczep szpiku kostnego. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św. Kto nie będzie mógł a chciałby włączyć się w tę modlitwę w zaciszu swego domu.
 5. W imieniu Związku Podhalan oddział zakopane pan Andrzej Skupień dziękuje zespołom Klimka Bachledy, Zespołowi Giewont oraz młodym akordeonistom pod przewodnictwem pani Anny Zofii Frączystej za pomoc w zorganizowaniu koncertu charytatywnego na rzecz chorego Staszka. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystości odpustowe. Poprzedzą ją przez trzy dni - od środy do piątku - duchowe przygotowania na Mszach św. o godz. 9.00 i 20.00, które poprowadzi ks. dk. Jerzy Rutkowski CM. W sobotę zapraszamy chorych naszej parafii na msze św. o godz. 10.00 podczas, której zostanie udzielony sakrament chorych. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom chorym i w podeszłym wieku. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi J.E. ks. bp Paweł Socha CM. Serdecznie zapraszamy do ubogacenia tego dnia Róże Żywego Różańca, poczty sztandarowe, Apostolat Maryjny, Banderię konną, zespół Giewont, muzykę. Niech to święto religijne wybrzmi również w pięknych góralskich strojach. Sumę zakończy procesja o poniesienie feretronów i baldachimu prosimy Róże w porządku jak na Boże Ciało.
  Od środy do niedzieli w naszej parafii będzie też okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, który będzie wystawiony w tzw. Monstrancji Fatimskiej, która we wrześniu zostanie podarowana Sanktuarium Mati Bożej w Fatimie. Dokładne informacje znajdziemy na plakatach przed Sanktuarium oraz na programie wyłożonym na stoliku pod chórem. Peregrynacji monstrancji towarzyszy dzieło budowy hospicjum dziecięcego w Wilnie. Przy wyjściu z kościoła będzie można na ten cel złożyć ofiarę.

Odwiedziło nas:

Dzisiaj 202

Razem 655134