Msze św. w Sanktuarium

niedziele i święta

7:00, 9:00, 11:00, 18:30

 

dni powszednie

7:00, 17:00

Galeria

Procesja Światła

 1. Do najważniejszych ćwiczeń duchowych w czasie wielkiego Postu należą Rekolekcje. To święty czas dany nam na refleksję i nawrócenie. Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży szkół średnich oraz pracującej poprowadzi, które dziś rozpoczynamy o. Zachariasz Polak OFM, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Tak zaplanujmy ten tydzień byśmy mogli w każdy dzień być na naukach. Dokładny plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie obok ogłoszeń, a także jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Można również zabrać do domu wychodząc z kościoła jest wyłożony na stoliku przy wyjściu.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 18.30 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu w piątek swoją zmianę różańcową ma róża M.B. Różańcowej.
 4. W minioną środę ks. bp. Damian Muskus udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Młodym życzymy, by wydali godne owoce łaski. Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękujemy w imieniu parafii za dar ołtarza, jakim jest nowa piękna mosiężna kadzielnica.
 5. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca w czwartek na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w piątek kapłani udadzą się do chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nie odwiedzamy w I piątki a chcieliby przystąpić do spowiedzi i Komunii św. przed świętami Wielkanocnymi.
 6. Za tydzień na każdej Mszy św. poświęcenie palm, o godz. 11.00 procesja z palmami.
  Po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 4 wystawią Misterium pt. „Kim jestem?” W ten sposób pragną pomóc nam wejść w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Chcą również przy tej okazji zebrać datki, które w połowie będą przeznaczone na potrzeby rehabilitacyjne Staszka chorego ucznia naszego Gimnazjum, a druga część na dzieło „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
  Za tydzień w niedzielę o godz. 20.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta.
 7. Od czwartku Msze św. wieczorne o godz.18.30.

Czytaj więcej...

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
 2. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 3. Do najważniejszych ćwiczeń duchowych w czasie wielkiego Postu należą Rekolekcje. To święty czas dany nam na refleksję i nawrócenie. W naszej parafii ten czas rozpoczniemy w następną niedzielę i będzie trwał do środy włącznie. Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży szkół średnich oraz pracującej poprowadzi o. Zachariasz Polak OFM. Tak zaplanujmy następny tydzień byśmy mogli w każdy dzień być na naukach. Dokładny plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie obok ogłoszeń, a także jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

Czytaj więcej...

 1. W kalendarzu dziś wspominamy św. Józefa, jednak liturgiczna uroczystość ze względu na niedziele Wielkiego Postu jest przeniesiona na dzień jutrzejszy. Dlatego też jutro dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
 3. Podczas spotkań w czasie kolędy między innymi poruszaliśmy temat Róż Żywego Różańca i wiele osób deklarowało chęć dołączenia. Wszystkich, którzy przemyśleli i chcieliby się włączyć w tę formę modlitwy prosimy o zgłoszenie tego u siostry w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy Różańcowej zapraszamy: w poniedziałek – różę św. Józefa, a w piątek – św. Jana Chrzciciela. Bóg zapłać róży św. Jadwigi Królowej za ofiary złożone na rzecz naszego kościoła.
 5. W najbliższą sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to dzień, w którym kościół w sposób szczególny przypomina o świętości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, a przed każdą Mszą św. będzie można złożyć deklarację modlitwy za poczęte a zagrożone aborcją dzieci. Deklaracje są wyłożone na stoliku pod chórem.

Czytaj więcej...

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
  Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Podczas spotkań w czasie kolędy między innymi poruszaliśmy temat Róż Żywego Różańca i wiele osób deklarowało chęć dołączenia. Wszystkich, którzy przemyśleli i chcieliby się włączyć w tę formę modlitwy prosimy o zgłoszenie tego dziś lub za tydzień w zakrystii. Kiedy będziemy widzieli ile osób jest chętnych wtedy wskażemy Róże, do których będzie można dołączyć lub powołamy nowe. Serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy Różańcowej zapraszamy: w poniedziałek – św. Antoniego; w środę – św. Zofii; w czwartek – św. Jana Pawła II; w piątek – św. Jadwigi Królowej; w sobotę – św. Katarzyny Labouré.
 4. Jutro 4-ta rocznica wyboru Papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
 5. Za tydzień w poniedziałek rozpoczną rekolekcje uczniowie Szkoły Podstawowej.
  Już dziś księdza rekolekcjonistę Michała Żebrowskiego CM i dzieci oraz młodzież powierzamy waszej modlitwie.

Czytaj więcej...

 1. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w czterdziestogodzinne nabożeństwo wynagradzające przed najświętszym Sakramentem przez trzy dni poprzedzające okres Wielkiego Postu.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Za pobożne w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy Różańcowej zapraszamy: w środę – Różę Matki Bożej Różańcowej.

Czytaj więcej...

Odwiedziło nas:

Dzisiaj 42

Razem 618749