Msze św. w Sanktuarium

niedziele i święta

7:00, 9:00, 11:00, 18:30

 

dni powszednie

7:00, 17:00

Serdecznie zapraszam w czwartek na godz. 20.00 na Mszę św. a po niej na koncert dwóch chórów polskiego i ukraińskiego:
Chór Iuvenales Cantores Lodzienses powstał w listopadzie 2005 roku przy Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi. Uczestniczkami zespołu są uczennice i absolwentki łódzkich szkół ogólnokształcących. Obecnie chór liczy 45 osób. Jest to czterogłosowy chór żeński. 

Sukces łódzkiego chóru w GnieźnieW repertuarze znajdują się przede wszystkim utwory współczesnych kompozytorów – ze szczególnym uwzględnieniem twórców pracujących w Łodzi. 
W swej krótkiej historii dzięki osiągnięciu wysokiego poziomu artystycznego, chór znalazł się wśród najlepszych chórów młodzieżowych w Polsce. Wielokrotnie jest zapraszany na imprezy i uroczystości o charakterze międzynarodowym, państwowym i regionalnym oraz środowiskowym. Chór prowadzony jest przez chórmistrza i dyrygenta Krzysztofa Kozłowskiego.
W 2012 roku chór nawiązał współpracę z Odesską Dziecięcą Szkołą Sztuki Chóralnej im. Stefana Krzyżanowskiego, co we wrześniu 2013 roku zaowocowało wizytą łódzkiego chóru w Odessie.

Chór Kantylena z Odessy składa się z dzieci i młodzieży w wieku 11 – 18 lat. Wykonuje muzykę czterogłosową. W repertuarze posiadają utwory zarówno tradycyjne – ukraińskie jak i rozrywkowe. W swojej kategorii należy do najlepszych chórów ukraińskich. Dyrygentem zespołu jest pani Anna Somkina.
Oba chóry przebywają w Poroninie na tygodniowych warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Iuvenales Cantores Lodziensis – pro Europe” w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „ Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży”.

Odwiedziło nas:

Dzisiaj 238

Razem 692287