Zaproszenie na koncerty wraz z oprawą Mszy Świętych w wykonaniu połączonych chórów” Cartusia” i „Kakofonia” z Kartuz

Starosta Tatrzański oraz Starosta Kartuski serdecznie zapraszają na koncerty wraz z oprawą Mszy Świętych w wykonaniu połączonych chórów” Cartusia” i „Kakofonia” z Kartuz dyrygowane przez Panią Małgorzatę Kuchtyk.

Koncerty odbędą się:

2 lutego 2018 r. (piątek) po Mszy Św. o godz. 19.00 w Kościele Świętego Krzyża, ul. Chałubińskiego 30 w Zakopanem – koncert kolęd.

3 lutego 2018 r. (sobota) po Mszy Św. o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, ul. Piszczory 13, Zakopane – Olcza – koncert muzyki sakralnej.

4 lutego 2018 r. (sobota) po Mszy Św. o godz. 11.30 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14, Zakopanem – koncert muzyki sakralnej.

Żeński chór kameralny „Cartusia”, założony w 1993 roku przez Ks. Gerarda Jakubiaka przy Kartuskim Centrum Kultury w Kartuzach specjalizuje się w wykonywaniu głównie muzyki sakralnej od chorałów po muzykę współczesną. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Nagrał 4 płyty w tym platynową pt. „Kolędy śpiewają dzieci”.

Chór „Kakofonia” kameralny mieszany który powstał w 1999 r. z inicjatywy Malgorzaty Kuchtyk wykonuje różnorodny repertuar począwszy od muzyki sakralnej po rozrywkową i filmową.

Dyrygentem obu chórów jest Małgorzata Kuchtyk.

Połączone chóry wykonają oprawę Mszy Św., koncert muzyki sakralnej z różnych epok oraz koncert kolęd. Będzie można usłyszeć między innymi dzieła takich kompozytorów jak W.A. Mozart, C. Franck, M. Sawa, V. Miškinis czy St. Moniuszko.