Uroczystości poświęcenia nowego sztandaru szkoły

Imię zamordowanego 27 lata temu przez oficerów SB, legendarnego kapelana Solidarności, błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki od środy nosi Gimnazjum nr 3 w Zakopanem-Olczy.

Uroczystości poświęcenia nowego sztandaru szkoły i unikatowego obrazu autorstwa Jana Ireneusza Chmurzyńskiego dokonał ks. biskup Grzegorz Ryś.

W homilii poprzedzającej poświęcenie sztandaru, ksiądz biskup przytoczył słowa legendarnego kapelana Solidarności: – Aby zło dobrem zwyciężać nie wolno działać przemocą. Ksiądz Jerzy był wolny od przemocy, był jak słup graniczny, na którym zło się zatrzymywało i nie przenikało przez niego.

Ksiądz biskup przypomniał, że ksiądz Jerzy Popiełuszko w swoim życiu wielokrotnie zderzał się z przemocą i kilkakrotnie próbowano go zamordować. Powiedział również, że trudno wybrać lepszego patrona – Otrzymujecie w osobie księdza Jerzego niesamowitego nauczyciela.

 Na poświęconym sztandarze zakopiańskiego gimnazjum umieszczono wizerunek księdza Jerzego Popiełuszki wraz z mottem „Zło dobrem zwyciężaj”.

{gallery}2011/sztandar{/gallery}